Wyposażenie Centrum

Dysponujemy przestronnymi 2, 3, 4, 5cio -osobowymi pokojami z łazienką. W pokoju jest telewizor, telefon, elektryczny czajnik oraz lodówka.Wszystkie pokoje mają dostęp do internetu. Dysponujemy kilkoma pokojami z klimatyzacją. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkie pokoje pacjentów, gabinety, sale terapeutyczne oraz basen znajdują się w tym samym budynku. Zajęcia z hipoterapii odbywają się na terenie ośrodka. Mamy własną stołówkę, jest możliwość dostosowania posiłku do zaleconej specjalistycznej diety.

Do miasteczka Gołdap jest ok. 4 km. Znajdziesz tam różne sklepy, małe centra handlowe, aptekę, placówki bankowe i bankomaty. Dojazd własnym transportem lub taksówką.

LOKOMAT

Lokomat ProV6 jest pierwszym w kraju i dziewiątym na świecie urządzeniem nowego typu. Od poprzedników różni się wbudowanym biofeedbackiem3D, jest wyposażony w dotykowy ekran, oraz ma kilka innych udoskonaleń. Posiada możliwość rozbudowy o nowe funkcje a także jest estetyczniejszy i zajmuje mniej miejsca. DYSPONUJEMY JUŻ DWOMA LOKOMATAMI !

Armeo Spring Pediatric to urządzenie specjalnie zaprojektowane i dostosowane do potrzeb dzieci, u których choroby neurologiczne powodują dysfunkcje ruchu kończyn górnych. Jest to narzędzie terapeutyczne, które poprzez ułatwienie intensywnych ćwiczeń ruchowych i funkcjonalnych umożliwia uzyskanie możliwie najlepszych wyników leczenia.

KORZYŚCI KLINICZNE Armeo Spring Pediatric:
* Motywowanie dzieci poprzez zabawowe ujęcie terapii kończyny górnej
* Terapia pomaga ujawnić niewykorzystywane przez pacjenta funkcje motoryczne kończyny górnej
* Obszar roboczy jest regulowany w zależności od możliwości pacjentów
* Optymalna integracja ramienia, dłoni i nadgarstka w połączeniu z wizualnym biofeedbackiem przynosi oczekiwane efekty terapeutyczne.

Zobacz film z wykorzystania ARMEO: http://www.neuroreedukacja.pl/aktualnosci.php?wid=18{/mooblock}

KOMBINEZON THERASUIT

TheraSuit jest miękką, propriocepcyjną i dynamiczną ortezą składającą się z czapeczki, spodenek, kamizelki, nakolanników oraz butów ze specjalnym obszyciem na haczyki. Wszystkie te części są wzajemnie połączone poprzez system elastycznych linek. TheraSuit jest bezpiecznym
i efektywnym urządzeniem rehabilitacyjnym, które zostało stworzone wraz z intensywnym programem ćwiczeń mających na celu poprawę rozwoju dziecka. Stosowany jest w terapii dzieci powyżej 2.5 lat.

KOMBINEZONY THERA TOGS

W skład kombinezonu wchodzi kamizelka podzielona – dla łatwiejszego ubierania, siedzenia i leżenia w pozycji na wznak – na część przednią i tylną, spodenki o kształcie umożliwiający założenie i zdjęcie pieluchy bez ich zdejmowania, mankiety na kończyny górne i dolne, zestaw elastycznych taśm o różnym kształcie i sztywności oraz zaczepy (rzepy).

http://www.damy-rade.org/sprzet-ulatwiajacy-zycie/rownowaga-i-integracja-sensoryczna/kombinezony-theratogs/1762-kombinezon-thera-togs.html

ROTOR ANTYSPASTYCZNY – MOTOmed

Urządzenie sterowane komputerowo do terapii ruchowej kończyn górnych i dolnych przeznaczone dla pacjentów z porażeniem, spastyką i trudnościami w poruszaniu się.  Daje możliwość prowadzenia terapii aktywnej, wspomaganej, pasywnej. Poprzez terapie aktywną pacjent ma możliwość wzmocnić siłę mięśniową. Podczas treningu wspomaganego pacjent współpracując z MOTOmed jest w stanie wykorzystać minimalne napięcie mięśniowe. Natomiast trening pasywny  zalecany jest dla pacjentów ze spastyką oraz jako zabieg przygotowujący do terapii. Podczas tego treningu mięśnie kończyn górnych rozluźniają się a napięcie mięśniowe zmniejsza się.

BASEN

Mamy piękny basen dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych (0,65 m do 1,35 m) z ciepłą wodą, kolorowym sprzętem, który uatrakcyjnia dzieciom zajęcia. Dysponujemy specjalnym podnośnikiem ułatwiającym korzystanie z basenu osobom ze znacznie ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Dla naszych pacjentów prowadzimy zarówno ćwiczenia indywidualne, jak i grupowe.

GABINET FIZYKOTERAPII I MASAŻU LECZNICZEGO

Dysponujemy sprzętem do elektroterapii, inhalacji oraz okładami borowinowymi.

SALE DO ĆWICZEŃ INDYWIDUALNYCH

Dla naszych pacjentów mamy do dyspozycji sale ćwiczeń w pełni wyposażone w wysokiej jakości sprzęt rehabilitacyjny, min. :

– specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń równoważnych,

– stoły do terapii Bobath,

– sprzęt do terapii SI,

– basen sensoryczny,

– UGUL-e z sysytemami podwieszeń do ćwiczeń w odciążeniu

Dla maluszków oraz dzieci, które mają problemy z koncentracją mamy małe salki do ćwiczeń, w których prowadzimy zajęcia indywidualne.

PIONIZATOR DYNAMICZNY – BALANCE TRAINER

Statyczno – dynamiczne parapodium Umożliwia terapię równowagi i koordynacji ruchowej w pozycji stojącej, aktywne przygotowanie do nauki chodzenia oraz wykonywanie ćwiczeń równoważno – dynamicznych.

SALA DO ART TERAPII

Sala ta wyposażona jest kolorowym wyspecjalizowanym sprzętem do terapii ręki oraz materiałami do zabaw plastycznych. Pacjenci mogą tu tworzyć  swoje małe dzieła sztuki korzystając z różnorodnych form plastycznych. Wyposażenie pozwala nam oddziaływać na wiele zmysłów, emocje oraz funkcje i koordynacje.

SALA DO MUZYKOTERAPII, CHOREOTERAPII, DOGOTERAPII

To miejsce gdzie dzięki instrumentom muzycznym ( akordeon, gitara, keyboard, dzwonki, cymbałki, kastaniety inny drobny sprzęt muzyczny)  dzieci mogą doświadczać muzyki i ruchu.

Sala przystosowana jest to spotkań z dogoterapeutą i jego przyjacielskimi czworonogami Bolkiem i Bejlą.

HIPOTERAPIA 

Zajęcia z hipoterapii odbywają się na terenie ośrodka. Do dyspozycji naszych pacjentów mamy całoroczną krytą ujeżdżalnię wyposażoną w sprzęt urozmaicający zajęcia rehabilitacyjne. Przy sprzyjającej pogodzie zajęcia odbywają się również w terenie