Wyposażenie Centrum

Dysponujemy przestronnymi 2, 3, 4, 5cio -osobowymi pokojami z łazienką. W pokoju jest telewizor, telefon, elektryczny czajnik oraz lodówka.Wszystkie pokoje mają dostęp do internetu. Dysponujemy kilkoma pokojami z klimatyzacją. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkie pokoje pacjentów, gabinety, sale terapeutyczne oraz basen znajdują się w tym samym budynku. Zajęcia z hipoterapii odbywają się na terenie ośrodka. Mamy własną stołówkę, jest możliwość dostosowania posiłku do zaleconej specjalistycznej diety.

Do miasteczka Gołdap jest ok. 4 km. Znajdziesz tam różne sklepy, małe centra handlowe, aptekę, placówki bankowe i bankomaty. Dojazd własnym transportem lub taksówką.

LOKOMAT

Lokomat ProV6 jest pierwszym w kraju i dziewiątym na świecie urządzeniem nowego typu. Od poprzedników różni się wbudowanym biofeedbackiem3D, jest wyposażony w dotykowy ekran, oraz ma kilka innych udoskonaleń. Posiada możliwość rozbudowy o nowe funkcje a także jest estetyczniejszy i zajmuje mniej miejsca. DYSPONUJEMY JUŻ DWOMA LOKOMATAMI !

Zobacz film z wykorzystania LOKOMATU:

Pierwsze i jedyne w Polsce

Funkcjonalna terapia kończyny górnej dla dzieci.

Armeo Spring Pediatric to urządzenie specjalnie zaprojektowane i dostosowane do potrzeb dzieci, u których choroby neurologiczne powodują dysfunkcje ruchu kończyn górnych. Jest to narzędzie terapeutyczne, które poprzez ułatwienie intensywnych ćwiczeń ruchowych i funkcjonalnych umożliwia uzyskanie możliwie najlepszych wyników leczenia.

FAKTY I LICZBY

* Długość ortezy może być dostosowana do pacjentów pediatrycznych.                                  Długość ramienia od 15,5 cm do 23,5 cm, długość przedramienia mierzona od łokcia do osi uchwytu od 23 cm do 37 cm. Wiek ok 4-12 lat

* Armeo Spring Pediatric wyposażone jest w bogate oprogramowanie obejmujące ćwiczenia i gry, a także narzędzia do oceny pacjenta.

KORZYŚCI KLINICZNE Armeo Spring Pediatric:

* Motywowanie dzieci poprzez zabawowe ujęcie terapii kończyny górnej
* Terapia pomaga ujawnić niewykorzystywane przez pacjenta funkcje motoryczne kończyny górnej
* Obszar roboczy jest regulowany w zależności od możliwości pacjentów
* Optymalna integracja ramienia, dłoni i nadgarstka w połączeniu z wizualnym biofeedbackiem przynosi oczekiwane efekty terapeutyczne.

Zobacz film z wykorzystania ARMEO:


ŹRÓDŁO

http://www.neuroreedukacja.pl/aktualnosci.php?wid=18{/mooblock}

KOSTIUM THERASUIT

TheraSuit jest miękką, propriocepcyjną i dynamiczną ortezą składającą się z czapeczki, spodenek, kamizelki, nakolanników oraz butów ze specjalnym obszyciem na haczyki. Wszystkie te części są wzajemnie połączone poprzez system elastycznych linek. TheraSuit jest bezpiecznym
i efektywnym urządzeniem rehabilitacyjnym, które zostało stworzone wraz z intensywnym programem ćwiczeń mających na celu poprawę rozwoju dziecka. Stosowany jest w terapii dzieci powyżej 2.5 lat.

KOMBINEZONY THERA TOGS

W skład kombinezonu wchodzi kamizelka podzielona – dla łatwiejszego ubierania, siedzenia i leżenia w pozycji na wznak – na część przednią i tylną, spodenki o kształcie umożliwiający założenie i zdjęcie pieluchy bez ich zdejmowania, mankiety na kończyny górne i dolne, zestaw elastycznych taśm o różnym kształcie i sztywności oraz zaczepy (rzepy).

http://www.damy-rade.org/sprzet-ulatwiajacy-zycie/rownowaga-i-integracja-sensoryczna/kombinezony-theratogs/1762-kombinezon-thera-togs.html

ROTOR ANTYSPASTYCZNY – MOTOmed

Urządzenie sterowane komputerowo do terapii ruchowej kończyn górnych i dolnych przeznaczone dla pacjentów z porażeniem, spastyką i trudnościami w poruszaniu się.  Daje możliwość prowadzenia terapii aktywnej, wspomaganej, pasywnej. Poprzez terapie aktywną pacjent ma możliwość wzmocnić siłę mięśniową. Podczas treningu wspomaganego pacjent współpracując z MOTOmed jest w stanie wykorzystać minimalne napięcie mięśniowe. Natomiast trening pasywny  zalecany jest dla pacjentów ze spastyką oraz jako zabieg przygotowujący do terapii. Podczas tego treningu mięśnie kończyn górnych rozluźniają się a napięcie mięśniowe zmniejsza się.

BASEN

Mamy piękny basen dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych (0,65 m do 1,35 m) z ciepłą wodą, kolorowym sprzętem, który uatrakcyjnia dzieciom zajęcia. Dysponujemy specjalnym podnośnikiem ułatwiającym korzystanie z basenu osobom ze znacznie ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Dla naszych pacjentów prowadzimy zarówno ćwiczenia indywidualne, jak i grupowe.

GABINET FIZYKOTERAPII 

Dysponujemy sprzętem do elektroterapii, inhalacji, krioterapii oraz laserem.

SALE DO ĆWICZEŃ INDYWIDUALNYCH

Dla naszych pacjentów mamy do dyspozycji sale ćwiczeń w pełni wyposażone w wysokiej jakości sprzęt rehabilitacyjny, min. :

– UGUL-e z sysytemami podwieszeń do ćwiczeń w odciążeniu

– specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń równoważnych

– stoły do terapii Bobath

– sprzęt do terapii SI

– basen sensoryczny

– Jett Mobile

Dla maluszków oraz dzieci, które mają problemy z koncentracją mamy małe salki do ćwiczeń, w których prowadzimy zajęcia indywidualne.

PIONIZATOR DYNAMICZNY – BALANCE TRAINER

Statyczno – dynamiczne parapodium z biofeedbeckiem.

Jest pierwszym parapodium, w którym zastosowano funkcję biofeedbecku, pozwalającą na większe zaangażowanie i motywowanie pacjenta do ćwiczeń. Umożliwia terapię równowagi i koordynacji ruchowej w pozycji stojącej, aktywne przygotowanie do nauki chodzenia oraz wykonywanie ćwiczeń równoważno – dynamicznych.

SALA DO ART TERAPII

Sala ta wyposażona jest kolorowym wyspecjalizowanym sprzętem do terapii ręki oraz materiałami do zabaw plastycznych. Pacjenci mogą tu tworzyć  swoje małe dzieła sztuki korzystając z różnorodnych form plastycznych. Wyposażenie pozwala nam oddziaływać na wiele zmysłów, emocje oraz funkcje i koordynacje.

SALA DO MUZYKOTERAPII, CHOREOTERAPII, DOGOTERAPII

To miejsce gdzie dzięki instrumentom muzycznym ( akordeon, gitara, keyboard, dzwonki, cymbałki, kastaniety inny drobny sprzęt muzyczny)  dzieci mogą doświadczać muzyki i ruchu.

Sala przystosowana jest to spotkań z dogoterapeutą i jego przyjacielskimi czworonogami Benkiem i Alim.

HIPOTERAPIA 

Zajęcia z hipoterapii odbywają się na terenie ośrodka. Do dyspozycji naszych pacjentów mamy całoroczną krytą ujeżdżalnię wyposażoną w sprzęt urozmaicający zajęcia rehabilitacyjne. Przy sprzyjającej pogodzie zajęcia odbywają się również w terenie